راهنمای باز کردن فایلهای فشرده

معمولا سایتها برای ارائه یک فایل که چندین قسمت می باشد و یا حجم بالایی دارد آنها را فشرده می کنند تا هم حجم آنها کمتر شود و هم بتوانند فایلی که چند قسمت دارد را در یک پوشه جمع کنند و برای دانلود ارائه دهند. وقتی شما فایل فشرده شده را دانلود می کنید نیاز به برنامه خاصی دارید تا بتوانید ابتدا فایل را از فشرده خارج کرده و سپس از آن استفاده نمایید.

سه برنامه معروف WinRAR و WinZip و 7Zip برای زیپ و آنزیپ کردن فایلها وجود دارند که در اینجا روش نصب و استفاده از WinRAR توضیح داده می شود.

وقتی فایل فشرده شده را دانلود می کنید اگر یکی از برنامه های بالا را نداشته باشید این فایل به هیچ وجه قابل باز شدن نیست ولی وقتی برنامه WinRAR را نصب کرده باشید شکل آن به صورت 3 کتاب روی هم در می آید


اگر برنامه را نصب نکردید برای دانلود اینجا را کلیک کنید. در آنجا روی لوگوی آبی رنگ پایین صفحه که نوشته Download WinRAR کلیک کنید. بعد از کلیک به صفحه دیگری هدایت می شوید. کمی صبر کنید برنامه برای دانلود ظاهر می شود. آن را دانلود و نصب کنید. مراحل نصب خیلی سریع و راحت انجام می شود. بعد از نصب فایلهای فشرده شده ای که قبلا دانلود کردید و یا بعدا دانلود می کنید به شکل بالا در می آیند.
برای خارج کردن فایل از حالت فشرده ابتدا روی آن فایل کلیک راست کرده و از منویی که باز می شود گزینه  Extract Here را کلیک کنید. در همان مکان که فایل فشرده قرار دارد محتویات فایل فشرده خارج می شود.


بعد از خارج کردن از حالت فشرده


۳ نظر: