۱۳۹۴/۰۳/۱۱

هشدار در مورد فیلترشکن Hola


یک گروه از کارشناسان اینترنت به تازگی مدعی شده اند که شرکت سرویس وی پی ان Hola از طریق فروش پهنای باند کاربرانی که از سرویسهای رایگان این شرکت استفاده می کنند کسب درآمد می کند.
طبق گزارشی که در سایت CNET منتشر شده است شرکت Hola از طریق یک وبسایت دیگر به نام Luminati که در اختیار خود دارد اقدام به اینکار می کند و نگرانی این کارشناسان از این بابت است که فروش پهنای باند کاربران این سرویس به دیگران باعث به خطر افتادن امنیت کاربران در فضای وب خواهد شد. طبق این گزارش این کار باعث میشود که دستگاهی که کاربر با آن به اینترنت متصل شده است مورد سواستفاده botnet قرار گیرد. بات نت ها با در اختیار گرفتن مجموعه ای از کامپیوترها از آنها برای فعالیتهای مخربی همچون هک، حملات DDoS یا انتشار بد افزارها استفاده می کنند.
سایت Networkworld هم در مقاله ای به این مطلب پرداخته و اشاره کرده است که شرکت هولا از طریق وبسایت Luminati پهنای باند کاربران را به قیمت 20 دلار بابت هر گیگابایت به متقاضیان می فروشد بدون اینکه متوجه باشد که خریدار چه استفاده ای از آن می کند.
این گروه از کارشناسان با ایجاد یک وبسایت به نام Adios Hola با توضیح دلایل و خطراتی که اینکار شرکت هولا می تواند برای امنیت کاربران ایجاد کند سعی در قانع کردن کاربران برای پاک کردن این برنامه از سیستم عاملهای خود دارند.
شرکت هولا در حال حاضر به 47 میلیون کاربر در سراسر جهان سرویس وی پی ان ارائه می دهد که کاربران این شرکت از این سرویس برای عبور از فیلترینگ سایتها و یا برای ناشناس ماندن در فضای اینترنت استفاده می کنند. سرویس وی پی ان این شرکت در سیستم عاملهای مختلف مانند ویندوز، اندروید و مک قابل استفاده می باشد.
 

۲ نظر:

  1. همینو کم داشتیم...ممنون از اطلاع رسانی تون فیلتر شن آزادنت.

    پاسخحذف
  2. get free proxy on http://www.bali-xp.com/ or http://sockspremium.blogspot.com

    پاسخحذف