۱۳۸۸/۰۲/۲۶

نحوه استفاده از UltraSurf

UltraSurf که از محصولات شرکت UltraReach Internet Corp می باشد از نوعی ابزار پراکسی است که به منظور یاری رساندن به کاربران چینی طراحی شد تا به آنها در جستجوی آزادانه در اینترنت و دور از چشم سانسورچی های دولتی کمک کند. با این وجود، نرم افزار به زبان انگلیسی است و بنابراین برای دور زدن سانسور سایر کشورها نیز می تواند مفید و موثر باشد.

برای بارگزاری نسخه رایگان این نرم افزار (فقط برای سیستم عامل Windows ) به آدرس های: http://www.ultrareach.com/, http://www.ultrareach.net/ یا http://www.wujie.net/ مراجعه کنید. وبسایت آخر به زبان چینی است اما یافتن لینک بارگزاری در آن کار مشکلی نیست چراکه به زبان انگلیسی بر روی آن درج شده است.

پس از آنکه فایل "u.zip" را از یکی از آدرس های فوق بارگزاری نمودید، بر روی نمایه آن واقع در desktop رایانه خود کلیک راست کرده و بر روی "Extract here..." کلیک کنید. در پایان، بر روی نمایه تازه ایجاد شده "u" دوبار کلیک کنید تا برنامه UltraSurf به اجراء درآید.


UltraSurf بصورت خودکار مرورگر Internet Explorer را اجراء کرده و صفحه جستجوی UltraSurf را به نمایش در می آورد: http://ultra1/ultrasurf.htm. همانطور که ملاحظه می کنید URL مندرج در این آدرس شکلی خاص دارد (فاقد نام دامنه مانند com. یا net. می باشد) و فقط در شبکه UltraSurf کار می کند. چنانچه صفحه مزبور نمایان شد، می توانید مطمئن باشید که از UltraSurf بطور صحیح و از طریق گذرگاه رمزگزاری شده SSL استفاده می کنید. اکنون با کمک مرورگر IE که قبلا توسط برنامه UltraSurf به اجرا در آمده می توان به جستجو در اینترنت پرداخت.


چنانچه مایل باشید برنامه کاربردی دیگری (مانند Firefix یا پیام رسان آنی Pidgin) را همراه با UltraSurf به کار ببرید، می باید آن را با استفاده از UltraSurf به عنوان یک سرور پراکسی پیکربندی کنید. آدرس IP مربوطه عبارتست از: 127.0.0.1 و شماره درگاه آن 9666 می باشد.

برای دسترسی به راهنمای UltraSurf بر روی لینک "Help" واقع در صفحه اصلی UltraSurf کلیک کنید.

برگرفته از sesawe

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر