۱۳۹۲/۰۹/۱۴

آیا می‌خواهید تور واقعاً کار کند؟


برای به کار انداختن تور باید برخی از عادات خود را تغییر دهید، زیرا که برخی موارد مانند قبل کار نمی‌کنند.
الف. از مرورگر تور استفاده کنید
اجرای تور تمام ترافیک اینترنتی کامپیوتر شما را محافظت نمی‌کند. تور تنها از برنامه‌هایی محافظت می‌کند که به‌گونه‌ای تنظیم شده‌اند که ترافیک اینترنتشان را از طریق تور بفرستند. به منظور پیشگیری از بروز مشکل در تنظیمات، اکیداً توصیه می‌کنیم که از بستۀ نرم‌افزاری مرورگر تور استفاده کنید. این بسته به‌گونه‌ای تنظیم شده که تا به شرط استفاده از مرورگر تور برای مرور اینترنت، از حریم خصوصی و ناشناس ماندن شما در وب حفاظت شود. تقریباً هر گونه ترکیب دیگری برای مرور وب، به احتمال زیاد برای استفاده با تور ناامن خواهد بود.
ب. روی مرورگر افزونه (Plugin and Add-on) نصب یا فعال نکنید
مرورگر تور افزونه‌هایی مانند فلش، ریل‌پلیر، کوییک‌تایم، و مواردی از این دست را مسدود می‌کند، زیرا برای نمایش آدرس آی‌پی می‌توان آنها را دستکاری کرد. به طور مشابه، توصیه می‌کنیم که افزونه‌های اضافی را روی مرورگر تور نصب نکنید زیرا آنها ممکن است تور را دور زده و به ناشناس ماندن و حفظ حریم خصوصی شما آسیب برسانند. نبود افزونه‌ها بدان معنی است که ویدیوهای یوتیوب به طور پیش فرض مسدود خواهد بود، اما یوتیوب یک امکان تجربی جدید را فراهم کرده که برای پخش برخی از فیلم‌ها کار می‌کند (برای فعال کردن آن اینجا را ببینید).
ج. از نسخه‌های اچ‌تی‌تی‌پی‌اس وب‌سایت‌ها استفاده کنید
تور ترافیک ورودی و درون شبکه‌ای خود را رمزگذاری می‌کند، اما رمزگذاری ترافیک شما به سمت وب‌سایت مقصد به خود آن وبسایت بستگی دارد. برای ایجاد اطمینان از رمزگذاری خصوصی اطلاعات فرستاده شده به سمت وب‌سایت‌ها، بسته‌ی نرم‌افزاری مرورگر تور "اچ‌تی‌تی‌پی‌اس در همه جا" را در بر دارد. این برنامه وب‌سایت‌های بزرگی را که از رمزگذاری اچ‌تی‌تی‌پی‌اس حمایت می‌کنند به استفاده از آن مجبور می‌کند. با این حال، همچنان باید مراقب باشید که نوار آدرس مرورگری که از طریق آن دارید اطلاعات حساس را در یک وب‌سایت وارد می‌کنید، یک دکمه نوار آدرس آبی یا سبز رنگ را نشان دهد که //:https  را در آدرس نشان داده و نام صحیح وبسایت را نمایش بدهد.
د. اسنادی را بارگذاری کرده‌اید به هنگام آنلاین بودن تور باز نکنید
مرورگر تور به طور خودکار قبل از باز کردن اسنادی که توسط برنامه‌های خارجی باز می‌شوند به شما هشدار می‌دهد. این هشدار را نادیده نگیرید. شما باید به هنگام بارگزاری اسناد از طریق تور (به خصوص فایلهای پی‌دی‌اف و داک (DOC)) بسیار مراقب باشید، از آنجایی که این اسناد ممکن است شامل منابعی اینترنتی باشند که در خارج از تور و توسط برنامه‌های دیگر اجرا می‌شوند. این کار آدرس آی‌پی غیر-تور شما را نمایش خواهد داد. ما اکیداً توصیه می‌کنیم که یا از یک کامپیوتر غیرمتصل استفاده کرده، برنامه‌ی رایگان VirtualBox را دانلود کرده و آن را همراه با یک تصویر ماشین مجازی و با غیرفعال کردن شبکه استفاده کنید، و یا اینکه از Tails استفاده کنید. با این حال، تحت هیچ شرایطی استفاده‌ی همزمان از بیت‌تورنت و تور امن نخواهد بود.
ه. از پل‌ها استفاده کرده و یا دیگران را با خود همراه کنید
تور تلاش دارد تا از اینکه حمله‌کنندگان دریابند که شما از چه وب‌سایت‌هایی بازدید می‌کنید جلوگیری کند. با این حال، به طور پیش فرض، از این مورد جلوگیری نمی‌کند که کسی با مشاهدۀ ترافیک اینترنت شما درنیابد که دارید از تور استفاده می‌کنید. اگر این مورد برایتان مهم است می‌توانید از این طریق این خطر را کاهش دهید که با تنظیم تور، این برنامه به جای اتصال مستقیم به شبکه‌ی عمومی تور، از یک پل بازپخش تور (Tor bridge relay) استفاده کند. در نهایت، بهترین محافظت رویکردی جمع‌گرایانه است: هر چه تعداد کاربران تور نزدیک به شما بیشتر بوده و سلیقه‌هایشان هم متنوع‌تر باشد، خطر اینکه شما یکی از آنها باشید کمتر خواهد بود. سایرین را متقاعد کنید تا از تور استفاده کنند.

باید هوشیار باشید و سعی کنید تا در این زمینه بیشتر بدانید. دریابید که تور چه امکاناتی دارد و چه امکاناتی را ندارد. فهرست این مشکلات کامل نیست و ما برای شناسایی و مستندسازی آنها به کمک شما نیاز داریم.
۱۱ نظر:

 1. ممنون بابت ترجمه زیبا و زحمتتون خدا قوت

  پاسخحذف
 2. با سلام
  بی زحمت proxy و port تور رو برای وارد نمودن در idm و دانلود بفرمایید

  پاسخحذف
 3. یکی از فعالیتهای عوامل وب سایت نارنجی همکاری با عوامل وبلاگ آزاد نت بود که اکنون اعتراف کردن.

  پاسخحذف
 4. سپاه نمی دونم چرا هر روز دیوونه تر میشه ...بچه های ای تی گرفتن افتخار هم می کنن واقعا باید شاشید به شما

  پاسخحذف
 5. وقتی تور كار نميكنه ترجمه سايت تور به چه دردی ميخوره؟

  پاسخحذف
 6. سایبر
  تا اونجایی که بنده میدونم اینا یه مشت تهدید بیهودس برای شماهایی که دستتون به هیچ جایی بند نیست.

  الکی با حرفات نظامو وسط نکش.
  من سیاسی نیستم میدونم این نظام یکسری مشکلایی داره که داره حل میشه دولت اصلاح اقای روحانی تنها امید مائه حالا شما اصول گراهای اسلام گرای افراطی به اسم حقو دینو صلایح حکومتی مردمو دارید به جون هم میندازید.

  ازت یه خواهشی دارم محترمانه میگم وب نارنجی اولا اصلا سیاسی نبود و دوما هیچ کدوم از اعضای وب نارنجی دستگیر نشدن و اقای توکلی با خانواده هاشون صحبت کرده این یه بهونه برای نارنجی ها بوده که باید جواب پس بدن که چرا شایعه پراکنی کردن و با احساس ما مردم بازی!!

  بعدشم دوست بزرگوار ما که خیری از حکومت افراطی اسلام گرای قبلیتون ندیدیم اگرم که اقای جلیلی میومد از این بد تر میشد قبول دارم اخوندا خانوم بازنو ......

  ولی حداقل حتی اگه اقای روحانی عروسکم باشه هوای هم وطنامونو داره نمونش دستگیری صمد توی فرودگاه بین المللی امام خمینی که الان با پیگیری ایشون ازاد شدن.
  یا بهبود وضع فعالان سیاسی داره زورشو میزنه ولی ادمای مثل شما هی سنگ میندازینو مردمو میترسونین که ایشون نتونه فعالین سیاسی که شما میگیم مفسد فی الارضنو برگردونین.


  راستی به خودت زحمت ردیابی منو نده چون داخل ایران نیستم و شما بودین که منو از کشورم روندید.

  پاسخحذف
 7. این وب و ازاد نتم نه تنها برای ازادی ما ایرانیا برای ازدی تمام فارسی زبانویا جهان توی اینترنت تلاش میکنه و کاملا داوطلبانه اداره میشه اگه باورتون نمیشه میتونید مدارکشو داخل اینترنت ببینید من قبلا دنبال این چیزا رفتم

  چرا سعی نمیکنید یا باورتون نمیشه که فیلترینگو محدودیت ما مردمو بیشتر میکشونه سمت چیزی که نمیخواید.

  مگه گناهمون چیه؟از ازادیمون میترسید؟چرا شهرهای مرزی فقیر نشینن از جدا شدنشون میترسید؟چرا اینترنت کنترل میشه؟از جاسوسی میترسید؟

  باور کنید هرچی بیشتر محدودیت ایجاد شه بدتره من به کمیته محتوای مصادیق مجرمانه نامه دادم حتی اونا هم باور دارن که این کار بیهودس و وعده دادن که پورتای امن وی پی ان به زودی باز میشه و این وضعیت موقتیه!!!!!!!!!

  به امید نابودی هرچی سنگو سنگ انداز ازادی جهانیه

  پاسخحذف
 8. یعنی میشه ماهم مثل ادم بشینیم پای وب با سرعت بالا ای خداهرچی توکشورای دیگس اینجا نیست

  پاسخحذف
 9. سلام.لطفا از نرم افزار Kerio Vpn Client نیز مطالبی ارائه کنید.

  پاسخحذف
 10. فيلترشكن توروكسی
  http://shahinproxy.blogspot.com

  پاسخحذف
 11. سلام....سایتتون واقعا عالیه..
  ممنون و اینکه من بیشترین دلیل استفادم از فلفل شکن دانلود ویدیو از یوتی...وب هستش ولی تا حالا تا حدی که خودم بخوام موفق نشدم...
  تو تور وسطای دانلود ارور میده که این ویدیو سیو نمیشه...
  میشه کمکم کنین من دیگه واقعا خسته شدم.......

  پاسخحذف