۱۳۸۹/۰۲/۱۰

نرم افزار ccproxy برای عبور از فیلترینگ

نسخه 1 از پروکسی سرور CCProxy در ژوئن سال 2000 توسعه داده شد. این برنامه در ابتدا برای به اشتراک گذاشتن مطالب و فایلها در شبکه محلی طراحی شده بود. اما اکنون CCProxy می تواند به عنوان نرم افزار وب پراکسی ، شما را قادر به مرور صفحات وب ، دانلود فایل ها و عمل ارسال و دریافت ایمیل از طریق مرورگرهای وب مانند اینترنت اکسپلورر ، فایرفاکس ، نت اسکیپ و غیره نماید.

برای دانلود برنامه روی عکس زیر کلیک کنید


۱۳۸۹/۰۲/۰۸

گزارش نقض حقوق بشر در ایران - فروردین 1389

برای دریافت فایل گزارش در قالب pdf روی عکس زیر کلیک کنید
مقایسه‌ای آماری بین اینترنت ایران و جهان

دويچه وله: متوسط سرعت اینترنت در آلمان ۴ مگابیت بر ثانیه و در کرۀ جنوبی ۵/ ۳ برابر این حد است. این در حالی‌ست که اینترنت کند ایران دائم دچار اختلال است. گروهی علت این اختلالات را سیاسی-امنیتی و دسته‌ای دیگر دلیل آن را فنی می‌دانند.

خدمات مناسب مخابراتی، از جمله اینترنت، یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی کشورهاست. بسیاری از کشورهای دنیا، به‌ویژه در منطقه‌ی جنوب شرقی آسیا، با استفاده از گسترش اینترنت پر سرعت و ارائه‌ی خدمات مختلف بر بستر اینترنت، صرفه‌جویی‌های کلانی در هزینه‌ها و مصرف انرژی نموده و کمک بسیاری به کاهش سفرهای غیرضرور و تلطیف هوا کرده‌اند.

آمار منتشرشده توسط بانک جهانی نشان می‌دهد که متوسط سرعت اینترنت در جهان در سال‌های گذشته در حال افزایش بوده و این آهنگ در ماه‌های پایانی سال ۲۰۰۹ در برخی مناطق حالت جهش به خود گرفته است. بر این اساس، سرعت جهانی اینترنت در سه ماهه‌ی آخر سال ۲۰۰۹ در مقایسه با سه‌ماهه‌ی سوم همین سال ۱۸ درصد و در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۰۸، حدود ۱۳ درصد رشد نشان می‌دهد.

در این مسیر، کره‌ی جنوبی با رشد ۳۰ درصدی و متوسط سرعت اینترنت ۶/ ۱۴ مگابیت بر ثانیه، پیشتاز است. جهش دوم را ایرلند انجام داده که در مدت مشابه سرعت متوسط اینترنت خود را با ۲۴ درصد افزایش به ۴/ ۵ مگابیت بر ثانیه رسانده است.

بر اساس آمارهای بانک جهانی، هم‌چنین میزان سرمایه‌گذاری برخی کشورها در زیرساخت‌های ارتباطی و فن‌آوری‌های اطلاعات به قرار زیر است:

بنگلادش در جنوب شرقی آسیا در فاصله‌ی سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸، سرمایه‌گذاری خود در این حوزه را از ۴/ ۲ درصد از تولید ناخالص ملی، به ۹ درصد رسانده است.

مراکش در شمال آفریقا در همین مدت، سرمایه‌گذاری در حوزه‌های یادشده را حدودا دو برابر (از ۷/ ۶ درصد تولید ناخالص ملی به ۵/ ۱۲ درصد) کرده، سنگال در غرب آفریقا این تناسب را از ۷/۷ به ۸/ ۱۰ درصد رسانده و آفریقای جنوبی نیز از ۸ به ۱۰ درصد رسیده است.

کشورهایی هم‌چون سنگاپور، کره و اردن نیز در مدت مشابه به طور متوسط سالانه بیش از ۸ درصد از تولید ناخالص ملی خود را به سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی ارتباطات اختصاص داده‌اند.

این آمار در مورد کشورهای اسکاندیناوی که از سریع‌ترین اینترنت‌ها در جهان برخوردارند، در مدت زمان یادشده بین ۴ تا ۵/ ۶ درصد متغیر بوده است. البته نباید فراموش کرد که ۴ درصد از تولید ناخالص ملی نروژ (۴۵۱ میلیارد و ۸۳۰ میلیون دلار در سال ۲۰۰۸)، بر بیش از ۱۸ میلیارد دلار در سال بالغ می‌شود.

در اروپا رومانی در زمینه‌ی اینترنت یکی از بهترین‌هاست. این کشور با حدود ۵/ ۲۱ میلیون نفر جمعیت، در سال ۲۰۰۸ تولید ناخالص ملی برای ۲۰۰ میلیارد و ۷۱ میلیون دلار داشته است. رومانی در فاصله‌ی سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ به‌طور متوسط ۵ درصد از این مبلغ را در توسعه‌ی مخابراتی و اینترنتی خود سرمایه‌گذاری کرده است. این کشور در جدول کشورهایی که در حال افزایش سریع زیرساخت‌های مخابراتی‌شان هستند، در مکان چهارم دنیا قرار دارد و با آهنگ ۱۲ درصدی، در حال افزایش ظرفیت‌های خود در این حوزه است.


اینترنت در ایران
بانک جهانی سرمایه‌گذاری ایران در حوزه‌ی مخابرات و فن‌آوری اطلاعات در سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ را بین ۶/ ۲ تا ۵/ ۳ درصد از تولید ناخالص ملی عنوان می‌کند. با وجود این، نه پراکندگی خدمات اینترنتی در وضعیت مطلوبی‌ست و نه کیفیت خدمات. در مدت اخیر نیز بارها اخبار و گزارش‌هایی از اختلال و قطعی ارتباط اینترنتی منتشر شده است.

اختلال‌های موجود در شبکه در ماه‌های گذشته، بنا بر اعلام منابع داخلی، عموما محصول قطع ارتباط با فیبر نوری بین‌المللی بوده است. تازه‌ترین این موارد مربوط به قطعی خط دریایی شبکه اینترنت بین‌الملل "smw4" است که ظاهرا حدود ۲۰ درصد ارتباطات ایران را پوشش می‌دهد و هم‌چنان پابرجاست.

گذشته از سرعت کم و اختلال در شبکه، پراکندگی متناسبی نیز در دسترسی به اینترنت پرسرعت در سطح کشور وجود ندارد و حتی در برخی از نقاط پایتخت هنوز ممکن نیست.

تعداد پورت‌های اینترنت پر سرعت در ایران باید در برنامه‌ی پنجم توسعه (سال ۱۳۹۳) به دست‌کم ۱۰ میلیون برسد. شرکت‌های ارائه‌کنندۀ اینترنت پرسرعت، پورت ADSL2+ با سرعت تا ۲ مگابیت بر ثانیه را در فهرست فروش خود دارند، اما ظاهرا کاربران خانگی، نه در همه‌جا، سرعت حداکثر ۵۱۲ کیلو بیت بر ثانیه دریافت می‌کنند که البته در عمل سرعتی کمتر از این حد ارائه می‌شود.

خبرگزاری ایلنا به نقل از یک کارشناسان اینترنت، یکی از دلایل عمده عدم کیفیت مناسب اینترنت در کشور را «انحصاری‌کردن این شبکه به وسیله مخابرات و شرکت زیرساخت» می‌داند؛ به اضافه‌ی این‌که «برخی اوقات شرکت ارتباطات زیر ساخت جهت ارائه اینترنت پرسرعت به کاربران احتیاط می‌کند.»

البته دست‌اندرکاران دولتی ارائه خدمات اینترنت نظر دیگری دارند. به‌عنوان مثال، زمانی‌که پس از تعطیلات نوروز سرعت اینترنت در ایران بار دیگر کاهش یافت، حسن کریمی، مدیر کل مهندسی عملیات و هماهنگی شبکه دیتا، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا گفت که افزایش ترافیک عامل این کندی است.

به گفته‌ی او «بعد از تعطیلات در روز ۱۴ فروردین‌ماه شاهد ترافیک بسیاری بودیم که به دلیل آغاز فعالیت تعداد زیادی از شرکت‌ها و موسسات و شروع فعالیت آن‌ها این افزایش قابل پیش‌بینی بود که این موضوع باعث کاهش سرعت اینترنت در کشور شد.»

گروهی نیز هستند که دلایل سیاسی و امنیتی را علت ایجاد اختلال در اینترنت ایران برمی‌شمرند. به اعتقاد این دسته، با توجه به نقش گسترده و اثربخش اینترنت در انتقال اعتراضات پس از انتخابات به خارج و همچنین اطلاع‌رسانی در مورد حوادث مختلف در ایران، حکومت جمهوری اسلامی نیز توجه بیشتر خود را بر کنترل و سانسور اینترنت متمرکز کرده است.

فیلترینگ گسترده سایت‌های خبری و اجتماعی و نرم‌افزارهای ارتباطی مانند یاهومسنجر و اسکایپ، کاهش سرعت اینترنت و یا قطع کامل آن از روش‌های مورد استفاده حاکمیت ایران برای کنترل مخالفان بوده است. آنان اتفاقاتی از این دست و هم‌زمانی آنها با فعالیت گروه موسوم به "ارتش سایبری ایران" را علت سیاسی‌بودن محدودیت‌های اینترنت در ایران می‌دانند.

۱۳۸۹/۰۲/۰۵

معروفترین سرویس بین المللی وبلاگ نویسی فیلتر شد

«بلاگر» به عنوان یکی از پرمخاطب ترین سرویس های وبلاگ نویسی دنیا، در ایران فیلتر شد.

به گزارش کلمه، شب گذشته این سرویس که خدمات مجانی برای ساخت وبلاگ ارائه می کند و در سراسر دنیا مخاطبان فراوانی دارد فیلتر شد.

فیلتر شدن این سایت در حالی صورت گرفته که بسیاری از ایرانیان در این سرویس اقدام به وبلاگ نویسی می کنند و به نظر می رسد مسئولان امر این بار به جای فیلتر کردن تک تک وبلاگ ها در اقدامی جدید و فله ای کل سرویس دهنده وبلاگ را مسدود کردند.

بلاگر از جمله سایت هایی است که در سال ۲۰۰۲ در تعاملی با گوگل خدمات خود را ارتقا بخشید و زبان فارسی را در صفحه خود اضافه کرد.

بسیاری از وبلاگ نویسان قدیمی ایرانی وبلاگ نویسی خود را با این سرویس آغاز کردند چراکه در آن دوران سرویس های فارسی وبلاگ وجود نداشت .

۱۳۸۹/۰۲/۰۳

فیلترشکنهای امروز

فیلترشکنهای مرکز پخش برای عبور از فیلتر اینترنت در ایران

http://deephead.info

http://ody.be/

http://www.i-love-angelina-jolie.info/

http://www.supermegahyperawesome.info/

http://chronizt.us/

http://fastbegin.info

http://goingwill.info

http://eversurf.info/

http://injump.info

http://openadvance.info

http://nort.info/

http://freeintro.info/

http://school-ip-hide.info/

http://pro2010.fileave.com/

http://surfrocket.info/

http://www.openblast.info/

http://thruease.info

http://willallow.info/

http://inkick.info/

http://thrueasy.info/

http://www.fullpriv.com/

۱۳۸۹/۰۲/۰۲

فیلترشکنهای امروزفیلترشکنهای مرکز پخش برای عبور از فیلتر اینترنت در ایران

http://willallow.info/

http://inkick.info/

http://thrueasy.info/

http://www.fullpriv.com/

http://www.hidepriv.com/

http://www.onlypriv.com/

http://www.fastpriv.com/

https://secrethallway.com/

https://helpatschool.com/

http://simwit.com/

http://ip-anonym.info/

http://surfvia.me/

http://www.thrufast.info/

http://pro2010.fileave.com/

http://www.reallylongname.info/

http://freepax.info/

http://bunnyville.info


۱۳۸۹/۰۲/۰۱

قسمت تصاویر گوگل (Google images) فیلتر شد !

خبرگزاری نیوز پرشیا – سرویس تکنولوژی

سرویس جستجوی تصاویری گوکل فیلتر شد. این سرویس که پر کاربرد ترین سرویس جستجوی عکس در بین ایرانیان است ، عصر امروز در بسیاری از ISP ها فیلتر شد. در برخی از ISP ها هنوز این سرویس فیلتر نشده است.

۱۳۸۹/۰۱/۳۰

فیلترشکنهای امروز


فیلترشکنهای مرکز پخش برای عبور از فیلتر اینترنت در ایرانhttp://www.9tun.info/

http://www.hideandrun.info/

http://kerakbanget.co.cc/

http://bungaforex.co.cc/

http://www.fast-load.co.cc/

http://nocrap.co.cc/

http://2wii.co.cc/

http://senao.co.cc/

http://google17.info/

http://studyworried.info/

http://www.deepdash.info/

https://needmoreschool.com/

http://freeexo.info/

http://pro2010.fileave.com/

http://www.6faq.info/

http://google17.info/

http://www.6by.info/

http://www.2faq.info/

http://www.0now.info/

http://www.9mile.info/

http://checkitright.co.cc/

http://fullcookies.co.cc/

۱۳۸۹/۰۱/۲۹

کمک به ایرانیان برای مبارزه با سانسور اینترنت

رادیو فردا - گلناز اسفندياری : ایران یکی از شدیدترین سیستم های سانسور اینترنت را دارد. اما مرکز پژوهش‌های سانسور اینترنت که دفتر آن در سانفرانسیسکو است می‌گوید که به تازگی دولت آمریکا صدور نرم‌افزارهای فیلترشکن به ایران را تصویب کرده که هدف آن کمک به مبارزه با سانسور شبکه اینترنت در آن کشور است. آستین هیپ مدیر ۲۶ ساله مرکز پژوهش‌های سانسور اینترنت در مصاحبه‌ای با رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی می‌گوید که این مؤسسه از ۱۹ ماه مارس و همزمان با صدور جواز برای صادرات این محصولات، توزیع این نرم‌افزارها در میان ایرانیان را آغاز کرده است.
این مرکز یک نرم‌افزار جدید را به نام «های استک» طراحی کرده که به کاربران اینترنت کمک می‌کند تا به شبکه‌های مسدود شده مثل فیس بوک و یوتیوب دسترسی پیدا کنند. این وب‌سایت‌های اجتماعی در حوادث سیاسی پس از انتخابات اختلاف برانگیز سال گذشته در ایران نقش مهمی در برقراری ارتباط ایفا کردند.

آستین هیپ مدیر ۲۶ ساله مرکز پژوهش‌های سانسور اینترنت در مصاحبه‌ای با رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی می‌گوید که این مؤسسه از ۱۹ ماه مارس و همزمان با صدور جواز برای صادرات این محصولات، توزیع این نرم‌افزارها در میان ایرانیان را آغاز کرده است.

به گفته وی این مرکز ناگزیر بود برای توزیع این نرم‌افزار از ادرات مسئول در آمریکا اجازه بگیرد چون بر اساس تحریم‌های آمریکا صدور اکثر کالاها به ایران ممنوع است مگر با اجازه مخصوص وزارت خزانه‌داری آن کشور.

* طرح شما برای توزیع نرم‌افزار «های استک» در میان ایرانیان چیست؟


آستین هیپ: راه‌های مختلف اما محدودی برای صدور این نرم‌افزار وجود دارد. یکی از این راه‌ها توزیع آن از طریق اینترنت به شیوه‌های مطمئن و امن است. اما راه‌های مختلفی وجود دارد، از صدور و ارسال فیزیکی این نرم‌افزارها به ایران گرفته تا عرضه آن روی برخی از وب‌سایت‌ها به شکلی که خود مردم بتوانند آن را پیاده کنند. راه دیگر هم ارسال آن از طریق ای‌میل است.

در مجموع کار صادرات این محصول ساده است و ما این کار را از نوزدهم ماه مارس شروع کردیم.

* حدس می‌زنید چند نفر تاکنون این نرم افزار را به دست آورده و از آن استفاده می‌کنند؟


ما از این تعداد با خبر هستیم ولی این اطلاعات را به خاطر حفظ امنیت کاربران منتشر نمی‌کنیم. دسترسی و استفاده از این نرم‌افزار به خوبی پیش می‌رود و ممکن است در ماه‌های آینده ما آماری در مورد تعداد کاربران منتشر کنیم. ولی در حال حاضر ما هیچ اطلاعاتی در مورد ابعاد کاربری از این شبکه منتشر نمی‌کنیم.

* تفاوت «های استک» با نرم‌افزارهای فیلترشکن دیگر چیست؟


مهم‌ترین تفاوت بین نرم‌افزارهای دیگر با «های استک» این است که این نرم‌افزار مثل سایر نرم‌افزارها اطلاعات را پیدا کرده و هویت کاربر را محفوظ نگاه می‌دارد ولی در عین حال دسترسی و انتقال اطلاعات را به شکل پنهانی و رمزی انجام می‌دهد طوری که دستگاه‌های سانسور نخواهند توانست نوع اطلاعات قابل دسترسی توسط این نرم‌افزار و حتی استفاده از این نرم‌افزار را کشف کنند.

در مورد بسیاری دیگر از انواع نرم‌افزارهای فیلترشکن دستگاه سانسور می‌تواند تاحدی از نوع اطلاعات مورد استفاده و دسترسی کاربران به وب‌سایت‌های ممنوعه مطلع شود و این کاری است که حکومت ایران اکنون انجام می‌دهد.

* حکومت ایران ثابت کرده که در مورد مسدود کردن و یا ردیابی و شناسایی کاربران اینترنت بسیار مجهز است و به خوبی عمل می‌کند. تا چه حد احتمال دارد که دولت ایران بتواند استفاده از نرم افزار «های استک» را مسدود کرده و یا کاربران آن را شناسایی کند؟


به اعتقاد من ردیابی و شناسایی کاربران «های استک» کاری تقریباً غیرممکن است. این نرم‌افزار طوری طراحی شده که هر گونه ردیابی و شناسایی را ناممکن می‌سازد. مسلماً این نرم افزار نیز ممکن است زمانی مسدود شود ولی در عین حال باید به خاطر داشت که هیچکس نمی‌تواند شبکه اینترنت را به طور کامل فیلتر کند.

اگر به عملکرد کشورهای کوبا، ایران و چین دقت کنید می‌بینید که هر یک از آنها برای سانسور اینترنت از یک روش متفاوت استفاده می‌کنند و همواره راه‌هایی برای عبور از مرز این سانسورها وجود دارد. از نقطه نظر فنی شما نمی‌توانید به طور دائم شبکه اینترنت را سانسور و یا به طور دائم آن را کاملاً باز و آزاد نگاه دارید.

ما اطمینان داریم که این نرم‌افزار جدید به مردم اجازه خواهد داد که از فیلترها و سدهای موجود سانسور اینترنت در ایران عبور کنند. اما این ساده‌لوحی خواهد بود اگر ادعا کنیم که این نرم افزار به هیچ وجه قابل مسدود شدن نیست. چون در هر زمان امکان دارد که کل شبکه و یا بخش عمومی شبکه اینترنت قطع شود و در آن حالت هیچیک از این نرم‌افزارها عمل نخواهند کرد.

* سرعت اینترنت در ایران به شدت کند است. آیا این وضعیت برای پیاده کردن نرم‌افزار «های استک» مشکل آفرین نخواهد بود؟


خود نرم‌افزار «های استک» حجم بسیار کمی دارد. در زمان طراحی این نرم افزار ما به مشکل سرعت پایین اینترنت در ایران توجه داشتیم. به همین خاطر «های استک » طوری ساخته شده که در محیط اینترنتی با سرعت پایین و یا اینترنت با دامنه محدود به خوبی قابل استفاده است.

* شما گفتید که توزیع نرم‌افزار «های استک» را از نوزدهم ماه مارس شروع کرده‌اید. تاکنون چه نوع واکنش یا اظهار نظرهایی در مورد آن دریافت کرده‌اید؟


واکنش مهم و اولیه این بوده که مردم نسخه‌های بیشتری از آنچه که ما قادر هستیم عرضه کنیم طلب می‌کنند. تک تک افرادی که به شبکه کاربران این نرم‌افزار پیوسته‌اند خواهان امکانات بیشتری از ما هستند. بنابراین ما سعی کرده‌ایم که به سرعت و با حداکثر امکانات به این همه تقاضا پاسخ بدهیم.

* شما به خاطر توزیع این نرم‌افزارها هشدارهای متعددی دریافت کرده و از طریق اینترنت تهدید به مرگ شده‌اید و حتی وبلاگ شما هک شده است. فکر می‌کنید چه کسی یا گروهی مسئول این اقدامات است.


من دقیقاً نمی‌دانم. ولی مدتهاست که عده‌ای از طریق اینترنت مزاحم من می‌شوند. واقعاً نمی‌دانم که اینها کی هستند ولی ساده‌ترین کار این است که هیچ توجهی به آنها نکنیم.

* چرا و چگونه شما تصمیم گرفتید که با سانسور اینترنت در ایران مبارزه کنید؟


مؤسسه ما فقط در زمینه ایران فعال نیست. حداقل سی درصد از مردم جهان تحت نوعی از سانسور دولت‌ها بر شبکه اینترنت زندگی می‌کنند. صدها میلیون نفر از مردم همین مشکل را دارند و این شامل جمعیت کشورهایی است نظیر چین، کوبا، ایران، ونزوئلا و کشورهای بسیار دیگری.

ایران یکی از نمونه‌های برجسته سانسور اینترنت است و ما امیدواریم که از طریق تکنولوژی بتوانیم این امکان را برای مردم آن کشور فراهم کنیم که بدون هراس از سرکوب و مجازات بتوانند از حقوق اساسی خود از جمله آزادی گردش اطلاعات و آزادی بیان برخوردار شوند. ایران تنها هدف ما نیست. کشورهای بسیاری در جهان از اینترنت به عنوان ابزاری برای خفه کردن صدای مردم استفاده می‌کنند.

۱۳۸۹/۰۱/۲۸

فیلترشکنهای امروز


فیلتر شکنهای مرکز پخش برای عبور از فیلتر اینترنت در ایران

http://forexstories.co.cc/

http://www.privacyzone.co.cc/

http://commonvirtue.co.cc/

http://like-applepie.co.cc/

http://narina.net/

http://gunsmoke-freesurf.co.cc/

https://whatishomework.com/

http://ewsa.tk/

http://debypass.info/

http://www.i-love-lady-gaga.info/

http://pro2010.fileave.com/

http://www.ultrahide.info/

http://azadbaash.4-all.org/

http://freepeace.info/

http://behindaction.info/

http://ineasy.info/

http://openblaze.info/

http://howtounblocks.info/

http://upsee.tk/

http://www.mazda6zone.info/

http://www.boomgoestheproxy.info/

http://www.quickblaze.info/

http://www.willjet.info/

http://www.mazda6zone.info/

http://crbypass.info/

http://ac54.com/


معرفی نرم افزار فيلترشکن پرواز


نرم افزار فری گيت خصوصا برای گذشتن از فيلترينگ ايران درست شده است. اين نرم افزار، با دور زدن محدوديت های اعمال شده از جانب اداره مخابرات جمهوری اسلامی و بی خاصيت کردن فيلترينگ ايران، به کاربران ايرانی امکان عبور از آن را می دهد.

نرم افزار فری گيت کاملا رايگان است و افراد و شرکتها حق خريد و فروش آن را ندارند. چون فايل اجرايی اين نرم افزار دارای خصوصياتی است که برخی شرکت های ايميل دهنده (نظير جی ميل و ياهو) اجازه ارسال و دريافت آن را نمی دهند، وبسايت شبکه خبری فارسی صدای امريکا پياده کردن اين نرم افزار را امکان پذير ساخته است.

اين لينک در مرورگر اينترنت اکسپلورر بطور خودکار برنامه فری گيت را بر روی کامپيوتر نصب می کند. اگر از مرورگر های ديگر چون فاير فاکس استفاده کنيد، صرفا به شما امکان پياده کردن (ذخيره) کردن فايل اجرايی را می دهد، که بايد روی ان دوبار کليک شود تا بتوان برنامه را نصب کرد.

فری گيت دو حالت (Mode) اجرا دارد: حالت پراکسی و حالت کلاسيک. در حالت پراکسی، نرم افزار بطور خودکار قسمت پراکسی در مرورگر اکسپلورر را تنظيم می کند.

در چنين حالتی، شما مستقيمأ هر آدرس اينترنتی URL را که بخواهيد در قسمت آدرس مرورگر اينترنت وارد می کنيد و مرورگر شما بطور خودکار و امن آن وبسايت را برايتان باز می کند.

استفاده کنندگان مرورگرهای غير از اکسپلورر، مانند فايرفاکس، بايد خودشان پراکسی مرورگرشان را به يکی از تونل هايی که به آن اشاره خواهيم کرد تنظيم کنند.

در حالت کلاسيک، احتياجی نيست که قسمت پراکسی مرورگر را تنظيم کنيد و می توانيد مستقيما به وبسايت ديناوب برويد. سپس، می توانيد از داخل وبسايت ديناوب بطور امن به هر وب سايت برون مرزی دسترسی يابيد. تنها اشکال اين راه آن است که در حالت کلاسيک، ممکن است طرح بندی و شکل بعضی از وبسايت ها بطور صحيح نمايان نشود.

اگر حالت خاصی را مشخص نکنيد، برنامه فری گيت به طور اتوماتيک در حالت پراکسی اجرا خواهد شد. همانطور که در بند اول آمد، اين حالت بطور خودکار مرورگر اينترنت اکسپلورر را راه می اندازد، پراکسی اکسپلورر را تنظيم می کند، و وبسايت ديناوب را باز می کند.

تونل نام مستعار تکنولوژی ایست که شما را قادر می سازد از فيلترينگ وزارت مخابرات بگذريد. برنامه فری گيت دو تونل امن دارد به نام های F2 و F3. چنانچه از تونل F3 استفاده شود، قسمت پراکسی مرورگر اکسپلورر با مشخصات 127.0.0.1:8580 تنظيم می شود. اگر از تونل F2 استفاده شود، قسمت پراکسی مرورگر اکسپلورر با مشخصات 127.0.0.1:8567 تنظيم می شود. برنامه فری گيت به طور خودکار تونل F3 را انتخاب می کند. يک مزيت تونل F3 آن است که اجازه استفاده از پيامک ( (IMو کليپ های صوتی و تصويری بصورت زنده را می دهد.

اگر بلوک اينترنت به قدری شديد شود که هيچ سرور ديناوبی در دو تونل مودهای ذکر شده يافت نشود، لطفأ «نسخه اضطراری» را در قسمت «تونل» بررسی کنيد، سپس فری گيت را دوباره آغاز کنيد.

از آنجا که نرم افزار فری گيت قادر است از بلوک اينترنت ايران در حاليکه هويت استفاده کننده را پنهان می کند بگذرد، ممکن است بعضی نرم افزارهای ضد ويروس و يا فاير وال ها آنرا ويروس يا تروژن تلقی کنند. لطفأ اطمينان داشته باشيد که فری گيت کاملأ امن است، همينطور هر اطلاعاتی که از ديناوب بگذرد.

در مواردی نادر، ممکن است فری گيت هنگام خروج در مود پراکسی دچار مشکل شود. اگر اينطور شود، تنظيم پراکسی اکسپلورر به 127.0.0.1:8580 باقی ميماند، حتی بعد از بسته شدن فری گيت، شما قادر نخواهيد بود که به اينترنت دسترسی پيدا کنيد. برای رفع اين مشکل، فری گيت را دوباره باز کنيد و بطور معمول ببنديد. همچنين، می توانيد تنظيم پراکسی اکسپلورر را از اثر بياندازيد.
برگرفته از بخش فارسی
سایت صدای آمریکا
برای دانلود برنامه فیلترشکن پرواز اینجا را کلیک کنید

فیلترشکنهای امروز

فیلتر شکنهای مرکز پخش برای عبور از فیلتر اینترنت در ایران

https://whatishomework.com/

http://ewsa.tk/

http://debypass.info/

http://www.i-love-lady-gaga.info/

http://www.ultrahide.info/

http://azadbaash.4-all.org/

http://freepeace.info/

http://behindaction.info/

http://ineasy.info/

http://openblaze.info/

http://howtounblocks.info/

http://upsee.tk/

http://www.mazda6zone.info/

http://www.boomgoestheproxy.info/

http://www.quickblaze.info/

http://www.willjet.info/

http://www.mazda6zone.info/

http://crbypass.info/

http://ac54.com/

http://koolu.info/

http://hideinstant.info/


۱۳۸۹/۰۱/۲۵

فیلترشکنهای امروز

فیلتر شکنهای مرکز پخش برای عبور از فیلتر اینترنت در ایران - با تمام قوا برای مبارزه با سانسور اینترنت

http://thrudart.info/

http://lopp.tk/

http://aolo.tk/

http://alldeep.info/

http://ewas.tk/

http://findaction.info/

http://incarry.info/

http://firstjet.info/

http://none-ip.info/

http://pro2010.fileave.com/

http://iplounge.info/

http://mirroredfurniture.info/

http://moissanitebracelets.com/

http://your-fun.info/

http://www.willblaze.info/

http://www.mwmv.com/

http://www.stealthysurf.info/

http://www.i-love-britney-spears.co.cc/

http://unblocker.me/

https://simesabz.com/fa/

https://poravaz.com/fa/

http://thrudash.info/

http://examwrong.info/

http://pro2010.fileave.com/

http://www.jamquick.info/

http://txtad.info/

https://behindthetextbook.com/

https://mathhelpcenter.com/

http://www.your-fun.info/

https://gumunderthedesk.com/

http://www.freerocket.info/

http://browseamerica.info/

http://qwertyboard.info/

http://goinghere.info/

http://hatemyboss.co.cc/


۱۳۸۹/۰۱/۲۳

فیلترشکنهای امروز

فیلتر شکنهای مرکز پخش برای عبور از فیلتر اینترنت در ایران

http://upsee.tk/

http://undos.co.cc/

http://edbo.tk/

http://tasdp.co.cc/

http://fewz.tk/

http://silenceds.co.cc/

http://www.trustsite.co.cc/

http://volcanoeserupt.co.cc/

http://phtravels.co.cc/

http://weekend-break.co.cc/

http://diedepadie.co.cc/

http://checktlistsed.co.cc/

http://pro2010.fileave.com/

http://yourmajesties.co.cc/

http://sublforex.info/

http://hktravels.co.cc/

http://centersurf.co.cc/

http://digforex.co.cc/


دانلود برنامه قدرتمند فری گیت برای عبور از فیلترینگ سایتها در ایران - Freegate

برای دانلود برنامه فری گیت روی عکس زیر کلیک کنید

۱۳۸۹/۰۱/۲۱

فیلتر شکنهای امروز

فیلتر شکنهای مرکز پخش برای عبور از فیلتر اینترنت در ایران

http://examworried.info/

https://getaroundschool.com/

http://internetproxy.eu/

http://www.fast-hunter.co.cc/

http://www.vimuto.com/

http://www.newxbox.info/

http://broadcastproxy.info/

http://bombplanted.co.cc/

http://forceon.co.cc/

http://proxycorner.co.cc/

http://scanning-bypass.co.cc/

http://pro2010.fileave.com/

http://happy-browsing.co.cc/

http://gzip.co.cc/

http://www.ipshade.org/

http://www.thegoing.info/

http://allaction.info/

http://boog.co.cc/

http://beple.tk/

http://undos.co.cc/

http://tandemflow.tk/