۱۳۸۹/۰۷/۲۱

کمپین مبارزه با فیلترینگ اینترنت در فیس بوکوضعیت فیلترینگ سایتها در ایران بسیار فاجعه است. دسترسی به سایتهایی که منابع خبری معتبر هستند غیر ممکن است. اطلاع رسانی و دسترسی به سایتها فقط در حدی است که جمهوری اسلامی تشخیص می دهد. سایت مربوط به همه احزاب و گروه های اپوزیسیون مسدود است. دسترسی به همه شبکه های اجتماعی از قبیل فیس بوک , بالاترین و تویتر نا ممکن است. د...سترسی به سایتهای فیلتر شده فقط از طریق وب پراکسی و نرم افزار مقدور است که آنها هم به هزار و یک دلیل به مشکل بر می خورند. تاکنون چندین بار وعده ایجاد یک نرم افزار مناسب برای دور زدن فیلترینگ در ایران از طرف اشخاص یا کشورها داده شده اما هنوز هیچ خبری نیست. دسترسی به سایتهای فیلتر شده در ایران در حد صفر نیست اما بسیار با مشکل و سختی انجام می شود. . .
شما هم به این کمپین اعتراضی بپیوندید تا بلکه این کمپین تریبونی شود برای رساندن صدای کاربران داخل ایران به گوش همه و بلکه باعث شود کسانی که توانایی کمک در این زمینه را دارند زودتر دست به کار شوند. به این کمپین بپیوندید و آن را به دیگران معرفی کنید اگر شما هم مخالف فیلترینگ هستید. برای ورود به صفحه کمپین اینجا را کلیک کنید

.............................................

داشتن اینترنت آزاد و دسترسی بدون محدودیت به سایتها حق همه ما است, ما اعتقاد داریم در جو خفقان زده ایران دسترسی به اخبار صحیح و بدون سانسور که از طریق وب سایتهای معتبر خبری منتشر می شود (و همه در ایران سانسور هستند) در اولویت قرار دارد. بالا بودن سطح آگاهی مردم یک جامعه یکی از عوامل پیشرفت اجتماعی مردم آن جامعه است. ما خواهان بر چیده شدن سیستم فیلترینگ بر سایتها هستیم و از بهره مند بودن کاربران داخل ایران از اینترنت آزاد حمایت می کنیم.

۳ نظر:

 1. در فیس بوک مشکلات بزرکتری نسبت به آنتی فیلتر وجود دارد، مسئولین کنترل ایرانها دارای هویت مشخصی نیستند، میزان محدودیت از جانب آنهابمراتب شدیتر از حکومت ایران است، بشدت سعی در ایجاد فضای مجازیِ مضاعف دارند، به نظر میرسد آنان از سطح علمی و اخلاقی متناسب بهیچ وجه برخوردار نیستند، بعبارتی یک عضو ایرانی در فیس بوک میبایست تحت اختیار خدایگان جاهلی فعالیت کند که نه تنهاحق اظهار عقیده مغایر آنان را ندارد و مرتب منع از نوشتار میشود بلکه از انتخاب دوست نیز عاجز است، از نظر من فیس بوک ایرانیان کاملا شکست خورده و بی پشتوانه و بی آینده و پوچ است.

  پاسخحذف
 2. امروز مطلب زیر را در کامنتی در آفتاب نیوز ذیل سخنانِ اخلاقیِ آقای خاتمی قرار دادم، البته بجز پارگرافِ آخر و توضیحات داخل پرانتز، لطفا قضاوت کنید آیا علتی برایِ نادیده گیری و عدم ارائۀ آن وجود دارد؟ و چرا صرفا کامنتهایِ حاوی چاپلوسی ارائه میگردد، آنهم ازبرایِ افراد سبک مغز و بی علم که کشورمان را برای سه دهه به خاک سیاه نشانده اند.

  پاسخحذف
 3. جناب آقای خاتمی:
  اینچنین سخنان شما اگرچه در چنین وضعیت و مکانی دارای ارزش است و انتقادات بی رحمانه در این اوضاع نسبت به شما و اصلاح طلبان اندکی نامردی، با اینحال باید توجه داشته باشید طریقت و ذات کلیِ شما و آقای هاشمی رفسنجانی و برخی همقطاران خارج نشینتان تفاوت چندانی با والیان حکومت ندارد، اگرچه در دورانی بخوبی شاهد دیکتاتوری و ناکاردانیِ چنین حیطه ایی بوده ایم ولی بنده در مدتی که در فیس بوک فعالیت داشتم بارها و بارها از جانب طرفداران شما و آقای هاشمی و احتمالا پولهای مهدی هاشمی سانسور و منع نوشتار میشدم، در موارد زیادی پنجرۀ نوشتن را برایم قفل میکردند، و حتی شاهد بودیم که با اعمال نفوذ و قدرت، وضعیتِ فیلترشکنها ( آنهم تنها فیلترشکنِ باقیمانده) را بنحوی تغییر دادند که امکان نوشتار فارسی بیش از یک خط میسر نباشد (رادیوفردا و صدای آمریکا هم سربزنگاه با کمال نامردی و مکاری فیلترشکن فری گیت را عملا حذف کردند) و در واقع مردم ایران را مقید به خواندن مطالب یک طیف بخصوص و نیز خارج نشینان ساختند، و رفتارهای زشتی نیز گاه از آنان سر میزد، واقعا برای ما انگیزه و خودآگاهی و التزام به دمکراسی و اخلاق در نزد چنین حیطه ایی مشخص نیست و ظاهرا به زمان ضعف و کاسته شدن از حساب بانکی بند است.
  از نظر من و البته بسیاری دیگر جایی که نمیتوان نوشت نمیباید خواند که این ذلت است و حقارت. و این دقیقا نقطۀ فصل و فاصله گیری من از اصول گرایان بود.
  با نهایت احترام و پوزش چنین چیزی را بدلیل مغز کوچک و تربیتِ غلطِ خانوادۀ آخوندیِ شما میدانم.

  پاسخحذف