۱۳۸۸/۰۴/۲۹

استفاده از برنامه "سیمرغ سبز"

سیمرغ سبز یک نرم افزار پراکسی ایمن است. این نرم افزار به شما امکان می دهد تا بصورت ناشناس و با سرعت بالا در اینترنت به تبادل اطلاعات بپردازد.

بارگزاری سیمرغ سبز

برای بهره گیری از امکانات سسیمرغ سبز، ابتدا می بایستی نرم افزار مربوطه را از صفحه آن در Sesawe یا از آدرس https://simurghesabz.net (واقع در وبگاه Sesawe ) بصورت رایگان بارگزاری نمایید. این نرم افزار برای هر نسخه ای از Microsoft Windows موجود می باشد. حجم فایل سیمرغ سبز کمتر از یک مگابایت است، بنابراین حتی اگر از اینترنت کم سرعت استفاده می کنید ، مدت زمان بارگزاری چندان طولانی نخواهد بود.

نحوه استفاده از سیمرغ سبز

برای شروع، ابتدا بر روی فایل بارگزاری شده کلیک کنید. قابل توجه اینکه معمولا فایلهایی که توسط مرورگر Microsoft Internet Explorer بارگزاری می شوند بر روی Desktop رایانه شما ذخیره می گردند، اما فایلهایی که از طریق Mozilla Firefox بارگزاری شوند در My Documents —> Downloads ذخیره خواهند شد.


توجه: هنگامیکه برای اولین بار سیمرغ سبز را اجرا نمایید، ممکن است با پیغام Windows Security Alert مواجه شوید که از شما می خواهد در صورت تمایل مانع از اجرای برنامه سیمرغ شوید. از آنجاییکه سیمرغ برای کار کردن نیاز به تبادل اطلاعات با اینترنت دارد، بنابراین لازم است که گزینه Unblock یا Allow Access (بسته به نوع روایت Microsoft Windows) را انتخاب نمایید.

سپس ممکن است پنجره زیر ظاهر شود


یا این تصویر


پس از آنکه شروع اولیه سیمرغ با موفقیت انجام شد، کافی است بر روی Start کلیک کنید، بدینترتیب سیمرغ ارتباط اینترنتی امنی برای شما فراهم می آورد.


هنگامی که دکمه Start به Stop تبدیل شد، یعنی سیمرغ با موفقیت به سرورها وصل شده است.


اطمینان از اتصال به سرور سیمرغ سبز

اکنون پنجره جدیدی در Internet Explorer باز خواهد شد که صرفا جنبه آزمون دارد. بدین معنی که اگز مشاهده نمایید که ارتباط شما از طریق کشور دیگری مثلا آمریکا برقرار شده است، می توانید مطمئن شوید که سیمرغ با موفقیت تنظیمات مرورگر شما را تغییر داده ، و اکنون ارتباطی ایمن برای شما فراهم آمده است و می توانید با خیال راحت در اینترنت به جستجو بپردازید.


برای آنکه از منشاء ارتباط اینترنتی خود آگاهی یابید، می توانید از امکانات موجود در وبگاه http://www.geoiptool.com/ استفاده کنید. چنانچه منشاء ارتباطی شما در مکانی بسیار دورتر از محل زندگی شما (مثلا در کشوری مانند آمریکا) تعیین شود، بدینترتیب شما مطمئنا از کانال ارتباطی امن سیمرغ بهره می برید.
استفاده از سیمرغ سبز در FireFox

چنانچه از مرورگر دیگری مانند Mozilla Firefox استفاده می کنید، میباید تنظیمات آن را به نحوی تغییر دهید که از پراکسی HTTP localhost با درگاه 2048 استفاده کند.

در Firefox برای یافتن منوی مربوط به تغییر تنظیمات پراکسی می توانیید به ترتیب زیر عمل نمایید:

Tools —> Options —> Network —> Settings.

در پنجره مربوط به Connection settings گزینه Manual proxy configuration را انتخاب نموده localhost را به عنوان پراکسی HTTP و درگاه شماره 2048 را انتخاب کنید (همانگونه که در تصویر زیر ملاحظه می شود). برای قبول تنظیمات جدید بر روی OK کلیک کنید.برگرفته از sesawe

۱ نظر:

  1. bara ie modaty hame chio baz mikrd ama bad yehoo beonvane trojan antyvirus gereft badamie sery saitaro dgebaz nemikrd

    پاسخحذف